ATV930D45N4Z Schneider Altivar 930 45kW 400V IP55 Three-Phase Variable Speed Drive For Heavy-Duty Industrial Applications
Xiamen Online Union Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Schneide
Model Number : ATV930D45N4Z
Place of Origin : French
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999
Delivery Time : in stock / 1-3 work days
Packaging Details : Brand New Original
Series : Altivar 930 (ATV930)
Product Type : Variable Speed Drive (VSD) / Frequency Inverter
Input Voltage : 380–500 V AC (three-phase)
Output Current : 90 A (400V), 80 A (500V)
Overload Capacity : 180% of nominal current for 60 seconds