LXM62DD27D21000 SCHNEIDER Lexium 62 Double Drive 27 A
Xiamen Online Union Technology Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Brand Name : Schneide
Model Number : LXM62DD27D21000
Place of Origin : French
MOQ : 1
Payment Terms : T/T
Delivery Time : in stock / 1-3 work days
Packaging Details : Brand New Original
Supply Ability : 999
Contact Now
SCHNEIDER LXM62DD27D21000 Lexium 62 Double Drive 27 A
Product Description
Technical Specifications:
The SCHNEIDER LXM62DD27D21000 is a DC-powered integrated stepper system. The motor features a standard NEMA 23 frame and provides a holding torque of 0.65 Nm. The integrated drive operates on a 24 V DC power supply, making it perfectly suited for use in low-voltage environments, applications with safety extra-low voltage (SELV) requirements, or systems powered by a common DC bus.
Our Services:
1.All our products are new and orginal, and of good quality
2.Our prices are very competitive.
4.All inquiries will be valued and will reply in 24.
Packing & Delivery:
1.100% brand New and Original Factory Seal!